Šarkan v oblakoch priniesol kopec radosti

Dňa 21.9.2019 sa uskutočnila prvá rovinčanská Šarkaniáda pre rodiny s deťmi.

 

Naše podujatie “Šarkan v oblakoch – Vietor do plachiet Rovinke” nebolo len obyčajnou šarkaniádou. Ako je už v jeho názve, ktorý sa vymýšľal pri písaní projektu, tak nečakali sme len na vietor, aby naše šarkany lietali vysoko v oblakoch. Toto podujatie malo priniesť vietor do plachiet Rovinke a ukázať, že komunita rodín s deťmi tu vždy bola, je aj bude. A naše centrum ju len spojilo.

 

Sme radi, že toto podujatie prinieslo zábavné popoludnie rodinám s deťmi a že bolo nápadité, kreatívne, inšpirujúce a hlavne bolo zamerané na rodiny s deťmi a teší nás, že sa nám ho podarilo pripraviť v nesúťažnom charaktere, kde bol každý kto prišiel víťazom.

 

Ako organizátori tohto podujatia sme sa snažili pripraviť pre malých aj veľkých návštevníkov program vhodný do každého počasia. Sme radi, že sme program nemuseli presúvať kvôli nepriaznivému počasiu a to naše bolo ako z katalógu. Ako sa vraví, na objednávku. Atmosféra na prvej rovinčanskej šarkaniáde bola skvelá, rodinná a rozveselila jesennú oblohu farebnými šarkanmi, ktoré lietali vysoko nad nami. Šarkaniáda priniesla kopec radosti a sme radi, že jej prvý ročník predčil naše očakávania. Zúčastnil sa ho rekordný počet detí z nášho okolia. Celkovo rodičia zaregistrovali 160 detí. Pre ne bolo okrem programu pripravené aj prekvapenie v podobe napečených šarkano-perníčkov, odznačikov, pamätných listov a balíčkov od Happy Baby.

 

Celé naše podujatie sprevádzal program v podobe vystúpenia šaša Ľuboša, bublinkového workshopu, cukrovej vaty, modelovania balónov, obľúbeného maľovania na tvár či tvorivých dielní v podobe pieskohrania, kde si deti vytvárali z farebného piesku obrázky šarkanov. Popri tom si všetci mohli pochutnať na koláčikoch, ktoré pre ne pripravili maminy z nášho rodinného centra.

 

Krásne jesenné podujatie je za nami a je odrazom toho, že rozdávať radosť sa oplatí. Za toto podujatie patrí v prvom rade veľká vďaka Bratislavskému samosprávnemu kraju, ktorý nám dal príležitosť zúčastniť sa grantu z Participatívneho rozpočtu a uchádzať sa o finančné prostriedky na zorganizovanie tohto podujatia. V neposlednom rade patrí veľká vďaka všetkým, ktorí za náš projekt hlasovali a ďakujeme rodinám, ktoré pomáhali pri organizácii tohto podujatia.

Leave a Comment